A HUN-REN BTK Néprajztudományi Intézet két kutatója, Turai Tünde és Szilágyi Levente 2025. január 15-én mutatta be a KSH Népességtudományi Kutatóintézetben az „Elhagyjuk a családot a családér”: Időseket gondozó magyar nők külföldön című filmjüket.
Felvidéki népmondák I. Szlovákiai magyar néprajzi kistájak népi elbeszélései címmel jelent meg Magyar Zoltán, a HUN-REN BTK Néprajztudományi Intézete tudományos főmunkatársának és Varga Norbert szlovákiai folklórkutatónak, a Hagyományok Háza munkatársának közös kötete a dunaszerdahelyi Vámbéry Polgári Társulás kiadásában.
Az Acta Ethnographica Hungarica örökséggel kapcsolatos antropológiai és néprajzi tanulmányokat tartalmazó, Polyphonic Perceptions of Heritage and Heritagization – Case Studies című számának szerkesztői és szerzői egyaránt a HUN-REN BTK Néprajztudományi Intézet munkatársai.
2024. december 17-én, a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont összintézeti fórumán vette át a 2024. évi Anonymus-díjat Muntagné Tabajdi Zsuzsanna néprajzkutató, a HUN-REN BTK Néprajztudományi Intézet Történeti Néprajzi Osztályának tudományos segédmunkatársa.
Szent Miklós országa: Freml Erzsébet történetei – Nagybörzsönyi mesék, mondák és egyéb népi elbeszélések címmel jelent meg Magyar Zoltán, a HUN-REN BTK Néprajztudományi Intézet tudományos főmunkatársának új kötete az Európai Folklór Intézet és Nagybörzsöny Község Önkormányzata közös kiadásában.
A Magyar Kulturális Antropológiai Társaság és HUN-REN BTK Néprajztudományi Intézet szervezésében 2024. december 12-én Stierlin Szabó Henriette, Svájcban élő antropológus, a Diccionario Antropológico de Bolivia című kötet szerzője tart előadást egy ayoreo indián életéről az Etnológiai Műhelyben.
A HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont és a Magyar Kulturális Antropológiai Társaság 2024. december 10-én (kedden) 16 órától mutatja be a Sárkány Mihály életút-interjúját tartalmazó, Vargyas Gábor szerkesztette kötetet.
A HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont Hivatása: Kutató című interjúsorozatának első adásában Paládi-Kovács Attila etnográfust, néprajzkutatót kérdezi életéről, munkásságáról és a Néprajztudományi Intézet történetéről kollégája, Borsos Balázs.
Korábbi cikkeink megtalálhatók a Hírarchívumban.