Megjelent a Bölcsészettudományi Kutatóközpont és a Waxmann Kiadó által indított Hungarian Ethnology Studies sorozat első kötete a BTK Néprajztudományi Intézet munkatársai, Borsos Balázs, Cseh Fruzsina és Mészáros Csaba szerkesztésében.
A növények kultúránkban betöltött szerepéről nyújt átfogó képet Nagy Zsolt, a BTK Néprajztudományi Intézet munkatársának román, illetve magyar nyelven megjelentetett, Călătorie în lumea plantelor, Utazás a növények világába című kötete.
Sárközi Ildikó Gyöngyvér a BTK Néprajztudományi Intézet Etnológiai Osztályának tudományos főmunkatársa, az NKFIH „OTKA” fiatal kutatói kiválósági program Örökségesítés és szekularizáció Kínában című projektjének vezető kutatója a Nápolyban található Università degli Studi di Napoli L’Orientale intézményében járt tanulmányúton.
A Magyarországi Németek Országos Szövetsége a Heinek Ottó-díjat 2022-ben a BTK Néprajztudományi Intézet tudományos munkatársának, Bednárik Jánosnak ítélte oda. A díjjal olyan fiatal kutatók munkáját ismerik el, akik a közelmúltban a magyarországi német nemzetiséggel kapcsolatos kiemelkedő disszertációt vagy tudományos publikációt készítettek.
Forradalmi újítás vagy retrospektív szemlélet? Slow fashion értelmezések és stratégiák Magyarországon címmel tartott előadást Tamás Ildikó, a BTK Néprajztudományi Intézet munkatársa a Fenntartható Fejlődésért Szakkollégium programsorozatának keretében Pécsen.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem címzetes docensi címét vehette át Szilágyi Zsolt, a BTK Néprajztudományi Intézetének tudományos főmunkatársa.
Grimm-mesék magyar ponyvákon (1850–1900) címmel jelent meg Domokos Mariann, a BTK Néprajztudományi Intézet munkatársának könyve a 19. századi populáris olvasmányok egy különleges csoportjáról.