A HUN-REN BTK Néprajztudományi Intézet Etnológiai Osztályának tudományos főmunkatársa, Sárközi Ildikó Gyöngyvér 2024 szeptemberében szakmai konzultáción vett részt Kínában, a Daliani Nemzetiségi Egyetem munkatársaival folytatott tapasztalatcserét.
A HUN-REN BTK Néprajztudományi Intézet tudományos főmunkatársának több évtizedes kulturális és tudományos tevékenységét Pro Cultura Hungarica díjjal ismerte el a Kulturális és Innovációs Minisztérium augusztus 20-a alkalmából.
Alulírott magyar társadalomtudósok, néprajzkutatók, folkloristák, történészek és kulturális antropológusok megdöbbenéssel olvastuk Mátéffy Attilának a Valóság 2024/5. számában megjelent írását Pócs Éva „A honfoglaló magyarok világfája a kutatói illúziók fényében. Rekonstrukció, konstrukció, dekonstrukció” című tanulmányáról.
2024. július 9-én mutatták be a Schmidt Éva Archívum honlapját. A honlap célja az, hogy Schmidt Éva (1948–2002) néprajzkutató, nyelvész, folklorista, a Néprajztudományi Intézet egykori munkatársának hagyatékát megismertesse a nagyközönséggel.
Világszépe: Moldvai csángó népi elbeszélések címmel jelent meg Magyar Zoltán, a HUN-REN BTK Néprajztudományi Intézet tudományos főmunkatársának új kötete a Kairosz Kiadó gondozásában.
2024. június 17. és 21. Rigában rendezték meg az International Society for Folk Narrative Research 19. kongresszusát, amelyen a HUN-REN BTK Néprajztudományi Intézet két munkatársa, Domokos Mariann és Ispán Ágota Lídia is előadást tartottak.
A HUN-REN Bölcsészettudományi Központ Néprajztudományi Intézet és a HUN-REN Nyelvtudományi Kutatóközpont együttműködésének köszönhetően készült el a Schmidt Éva életművét bemutató honlap, amelynek bemutatása 2024. július 9-én (kedden) 15 órakor kezdődik az MTA Humán Tudományok Kutatóházában.
Az International Society of Ethnobiology 2024. május 14–19. között rendezte meg 18. konferenciáját a marokkói Marrákesben. A HUN-REN BTK Néprajztudományi Intézet Lendület Etnoökológia Kutatócsoportját öt kutatónk képviselte változatos témákkal.
Korábbi cikkeink megtalálhatók a Hírarchívumban.