
Pócs Éva, a Néprajztudományi Intézet nyugalmazott tudományos főmunkatársa, a Folklór Osztály egykori vezetője, valamint a European Research Grant támogatta és 2017–2018-ban Intézetünkben működött Kelet–Nyugat Vallásetnológiai Kutatócsoport vezetője a szellemi néprajz és a magyar néphit kiemelkedő kutatójaként március 15-én Széchenyi-díjat vett át a köztársasági elnöktől a közép- és délkelet-európai hiedelmek kölcsönhatásainak kutatásában elért eredményei, valamint a történeti antropológia új, tudományközi kutatási területének létrehozásában vállalt jelentős szerepe elismeréseként.

Szívből gratulálunk!
Vargyas Gábor, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a PTE BTK Társadalmi Kapcsolatok Intézete Néprajz-Kulturális Antropológia Tanszékének egyetemi tanára, az MTA BTK Néprajztudományi Intézet tudományos tanácsadója, az intézet Etnológiai Témacsoportjának vezetője 2019. március 12-én a Magyar Érdemrend tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést vehette át Kásler Miklós, az emberi erőforrások miniszterétől március 15-e alkalmából a haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett tevékenysége elismeréseként.
Szívből gratulálunk kollégánknak!
Az MTA BTK Néprajztudományi Intézet a „Kelet-Nyugat” Vallásetnológiai Kutatócsoport "Népi vallás a keleti és nyugati kereszténység határán: folyamatosság, változások és kölcsönhatások" ERC projektjének zárórendezvényét 2019. március 7-én 14 órától, az intézet B.8.33-as tárgyalójában tartja.
A tanulmánygyűjtemény a magyar táplálkozáskultúra közelmúltját és jelenét tárgyalja többféle megközelítésből, annak sokszínűségére világít rá: a társasházi konyháktól az iskolai menzákig; egy gasztro-blogger munkásságáig, a divatos diétáktól a kenyér szerepéig.
85. oldal / 107